Blog > Komentarze do wpisu

Jak dobrać biżuterię do stroju?

Każdy z nas stara się w swoich codziennych stylizacjach przemycić jakąś część siebie. Nawet jeżeli jesteśmy modni, nawet jeśli nosimy stroje pochodzące z bieżących kolekcji to i tak warto jest zakładać swoje ulubione dodatki. Takie na przykład czarne szpilki czy duża torebka kopertówka chyba nigdy nie wyjdą z mody.

Nie bez znaczenia jest także biżuteria, dodaje ona nam pewności siebie i tworzy cały wizerunek. Czasami panie mają problemy z dobraniem odpowiednich kolczyków czy bransoletki do sukienki. Jedna prosta zasada mówi, jeżeli nasz stój jest skromny i elegancki, jeśli nie epatujemy zbyt mocnymi kolorami to wtedy możemy zaszaleć z biżuterią. Jeśli jednak nasza wieczorowa sukienka jest błyszcząca, jeśli ma mnóstwo falban i cekinów to najlepiej będzie do niej wyglądała skromna biżuteria. 

Poza tym czasy w których kobiety obwieszały się jak choinki już dawno minęły. Teraz jeżeli zakładasz długie i połyskujące kolczyki to musisz zrezygnować z łańcuszka i bransoletek. Najlepiej jest mieć jedną, ale za to konkretną rzecz. W swoich stylizacjach powinniśmy skupiać się na jednym elemencie, jego zadaniem jest przyciąganie uwagi. Jeśli nie nosisz kolczyków to postaw na bransoletki. Najmodniejszym rozwiązaniem jest zakładanie bransoletek na tą samą rękę na której nosimy zegarek. Nie trzeba już rozdzielać tych dwóch elementów. Z powodzeniem możemy kupić też zegarki damskie (np. tutaj: http://www.zegarek.net/zegarki/damskie/index.html), w których koperta zamieszczona jest na bardzo długim pasku, który można dwa razy owinąć na nadgarstku.

Jeśli do pracy zakładasz kostium to wybieraj delikatne złote lub srebrne i nie zwisające kolczyki. Do bluzki koszulowej możesz założyć cienki łańcuszek ze drobną zawieszką. A na spotkania z przyjaciółkami i na imprezy wybieraj mocną i ciężką biżuterię. 

poniedziałek, 01 lipca 2013, avadoraa

Polecane wpisy

  • Jakie kamienie można znaleźć w zegarkach?

    Zegarki to też świetna biżuteria, którą wiele osób nosi codziennie. Zegarek jest traktowany jako praktyczny element biżuterii, dlatego tak chętnie jest on kupow

  • Biżuteria srebrna

    Kobiety uwielbiają różnego rodzaju błyskotki, biżuteria w dzisiejszych czasach może być noszona bez względu na porę dnia i okazję, wystarczy tylko dobrać odpowi